+90 535 576 2781
Yarım Kütük Ev - Half Log House

Yarım Kütük Ev

Yarım kütük ev, en çok inşa ettiğimiz doğal ahşap evlerimizden biridir. Toplam 30 ev ürettik. Yarım kütükten yapılmış evlerin yapımı kolay ve sağlamdır.

Daha geleneksel olan kütük kabinler ve evler ruhunuzu ve içinizi ferahlatıyor. Taşınmaya hazır bir ya da iki katlı evler olarak farklı boyutlarda gelir. Eğer sağlıklı bir yaşam ortamı olan modern bir ev tasarlamaya karar verdiyseniz, birlikte çalışacağınız ortağınız biziz. Kütük ev planlama, mühendislik, üretim ve inşaat konusundaki uzun yıllara dayanan tecrübemize dayanarak mükemmel bir ev tasarlamanıza yardımcı olabiliriz. Örneğin Dağ Evinizde Sauna hakkında ne düşünüyorsunuz? Kuş seslerini dinlerken verandada bir fincan çayın tadını çıkarın.

Bu evler kişiye özel yapılabilir ve genellikle 25m2’de başlar. Montaj için 8 x 8 metrelik bir alan gereklidir. Bu yarım kütük ev, 64 m2, 12 m2 açık verandaya sahiptir. Tüm standart tek katlı kütük evlerde oturma odası, mutfak köşesi, 2 yatak odası, 1 banyo ve açık veranda bulunur.

Toplam kapalı alan 6m2 açık veranda ile 64m2’dir. Tavan yüksekliği tonozlu çatı ile 3 metredir. Bu bir aile evi, misafirhane veya çok amaçlıi bir alan olabilir.

Bilgiler: Platform, ahşap kaplama ile kaplanmış çelik bir çerçeveden yapılmıştır. Kaplama kalınlığı 15cm olacaktır. Duvarlar çelik, ses, ısı ve su yalıtımlı yalıtımlıdır. Tüm evlerde elektrik ve sıhhi tesisat, kalınlığı 15 cm. Kapılar ve pencereler, mutfak dolabı tezgahları ve banyo sıhhi tesisat ve montajları fiyata dahildir.

Ancak, bu modeli diğerlerinden farklı olarak, farklı ahşap tiplerinde de inşa edebiliriz fakat farklı talep edilmediği takdirde genellikle yarım sarıçam kütüklerini kullanırız.

Bilimsel açıdan dış mekânın stresi azaltan etkileri çok iyi kanıtlanmıştır. Doğanın olumlu faydaları, stres azaltma, iyileşme, dikkat ve genel sağlıklı yaşam için çok arzu edilir.

Yarım kütük kabin size rahat ve modern bir yaşam alanı, mükemmel bir duygu verir. Evlerimiz ayrıcalık, zenginlik ve materyalizm konusundaki değişen tutumlara doğal olarak bağldır. Küçük yaşama eğilim, hem kentsel hem de kırsal alanlarda artmaktadır.

Neden ahşap?

Odunun faydaları

  • Stres azaltan etkiler
  • Sempatik sinir sistemi (SSS) aktivasyonunu azaltır
  • Ahşap, akustik, doğal ses yalıtımı sağlar
  • Bir ahşap evin içindeki nem seviyesi her zaman% 45 – 57 arasındadır – Bu insan sağlığı için en uygun seviyedir! Bu nem seviyesi, enfeksiyonların doğal yollarla yayılmasını önler. Bir ahşap evin ana avantajı, ahşabın her zaman içerdeki havadaki aşırı nemi emmesidir ve içerideki hava çok kuruduğunda nemi geri vermesidir.

Kesildiğinde çevreye onarılmaz hasarlar bırakan az bulunan ağaç türlerini kullanmıyoruz. Kullandığımız Ağaç Çeşitleri ve Özellikleri:

  • Ek işlem gerektirmeyen en yüksek yüzey kalitesi
  • Yüksek yapışma gücü
  • Yüksek stabilite ve boyutsal doğruluk, kalıcı geometrik şekiller.
  • Çevre dostu

Basit ama önemli kılıyoruz

Binanın tamamı; temel, dış duvarlar, çatı, pencereler ve kapıları da içerir. Evin tüm bu yapıları ve detaylarının profesyonel bir ekip tarafından, eksiksiz ve doğru bir şekilde birleştirilmesi gerekmektedir. Isının kaybının çoğu çatıdan meydana gelir, bu nedenle yalıtım malzemelerini doğru yerleştirmek önemlidir. Ahşap evin içine pencere ve kapıların doğru şekilde yerleştirilmesi de evin enerji verimliliğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Yarım Kütük Ev - Half Log House 2

Olağan şeylere olağandışı gözlerle bakın

Quatro Ofislerinin içi kişiye özel değiştirilibeilir. Bir açık alan yapabilir veya alana 1 banyo yapmak için bölebiliriz.

Yarım Kütük Ev - Half Log House Render

Başlangıç fiyatı metrekare başına 2500 TL 64m2 x 2500 TL = 160.000 TL’dir. Fiyata çelik ve ahşap işleri, standart döşeme (kişiye özel), standart Doğal Yapı banyo aletleri (kişiye özel), standart Doğal Yapı pencere ve kapı montajı, montajlı mutfak köşesi, su tesisatı ve elektrik hatları dahildir.

* Arazi yapıları farklıdır, bu nedenle kuruluş işlerinin fiyatı farklı olabilir.
** Herhangi bir su veya elektirik aboneliği izininden sorumlu değiliz.
ÖNEMLİ: Bölgenizdeki inşaat kodları ve imar kısıtlamalarından sorumlu değiliz.